Alcatel-Lucent ile EBlink teknolojik ortaklık anlaşması imzaladı

Alcatel-Lucent, 4G LTE ultra genişbant mobil erişim ağları ve küçük hücreler (Small Cells) konusunda yeteneklerini genişletmek üzere kablosuz start-up EBlink ile ticari ve teknolojik ortaklık anlaşması imzaladı. EBlink’e 3 milyon Avro’luk yatırımı da içeren anlaşma, yenilikleri destekleme ve iş ivmesini hızlandırma amacını güdüyor.

alcatelbtnet

Alcatel-Lucent’in müşterilerinin EBlink’in gelişmiş kablosuz çözümlerinden yararlanmasını sağlayacak olan bu anlaşma, kablosuz veriye karşı yükselen talebi karşılamak amacıyla bulut ve küçük hücreli ağların yapılarını doğru yönde geliştirerek yeni teknolojik seçimler sunulmasına imkân verecek.

Yenilikçi şirketler ile işbirliği

Alcatel-Lucent’in Strateji ve İnovasyondan Sorumlu Başkanı Philippe Keryer anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Alcatel-Lucent, kablosuz pazarın lideri olarak müşterilerinin ultra genişbant mobil erişim gereksinimlerini karşılamak için her zaman yenilikçi çözümler sunuyor. Bu yıl açıkladığımız yeni vizyonumuza paralel olarak, çözüm portföyümüzü daha da güçlendirmek için yenilikçi şirketler ile işbirliği yapıyoruz. EBlink ile yapacağımız çalışmalar müşterilerimizin LTE ve küçük hücreli dağıtım ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı portföyümüzü geliştirmemizde yardımcı olacaktır.”

EBlink’in kablosuz çözümleri, Alcatel-Lucent’in kablosuz LTE ve küçük hücreler hizmetlerini tamamlıyor. Böylelikle genişletilen bu portföy Alcatel-Lucent’in Bulut Kablosuz Erişim Ağı (RAN) ve 5G’deki liderliğini güçlendirecek ve genel kurulum maliyetlerini azaltacak.

EBlink’in Kurucusu ve CEO’su Alain Rolland ise konuyla ilgili görüşlerini “EBlink için Alcatel-Lucent ile yapılan bu ortaklık, teknolojilerimizin uygunluğunu yeniden ortaya koydu ve EBlink’in büyümesine katkıda bulunacak. Bu anlaşmanın bir parçası olarak, Alcatel-Lucent yeni pazar fırsatları elde edecek ve EBlink’in Kablosuz Fronthaul çözümlerini mobil operatör müşteri tabanı için dünya çapında dağıtacak” şeklinde dile getirdi.

EBlink’in yenilikçi Kablosuz Fronthaul çözümü, operatörler için maliyeti yüksek olan fiberin son birkaç yüz metresini ortadan kaldırarak baz istasyonu kurulumlarında büyük bir teknolojik ilerlemeyi temsil ediyor. Gittikçe merkezileşen telekom mimarilerinin evrimini yansıtan bu çözüm, aynı zamanda 3G, 4G ve gelecekteki 5G ağların hızlı ve kolay kurulumu için de olanak sağlayacak.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.