En çok destek Pazartesi günü alınıyor

Antivirüs yazılımı konusunda müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmaya odaklanan ESET Türkiye, telefonla ve çevrimiçi olarak hizmet veren “7/24 ESET Destek“ uygulamasını hayata geçirdi. 2014 yılı başında uygulamaya geçilen destek hattı ile ilgili verilere göre kullanıcılar en çok pazartesi günleri ve öğle yemeğinden önce arıyor.


Teknomelek Unite Bilgi Teknolojileri işbirliğiyle gerçekleştirilen bu uygulama ESET’in küresel sistemi için de bir ilk oldu. Çünkü hem dünyada hem Türkiye’de antivirüs sektöründeki genel uygulama, teknik destek hizmetinin mesai saatleri içinde uygulanmasıdır. Ancak bu yılın başından beri ESET kullanıcıları artık 0850 221 37 38 numaralı telefondan ürünlerle ilgili 7 gün 24 saat teknik destek ve bilgi alabiliyorlar.

Kullanıcıların terchi sesli destek

ESET Destek hattına Ocak ve Şubat aylarında yapılan aramalar ilginç veriler ortaya koydu. Bu dönemde destek hattına gelen kullanıcıların yüzde 85’i telefonla arayarak sorununa sesli çözüm getirilmesini istedi. Yüzde 15’i ise web üzerinden indirilen ESET Connect hizmetini kullanarak çözüm talep etti. ESET Connect uygulamasıyla ESET teknik ekibi, kullanıcının bilgisayarına doğrudan bağlanarak canlı destek sağlıyor.

Kullanıcılar haftada en çok pazartesi günleri ve haftada en çok 11.00-13.00 saatleri yani genellikle öğle yemeğine çıkmadan önce arıyor. ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu’ya göre, kullanıcılar haftasonunun ardından bilgisayar ile ilgili sorunlarını çözerek haftaya başlamak istiyor.

Destek hattı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için:

http://www.eset.com/tr/localization/724-eset-destek/

veya

ESET Destek 0850 221 37 38 nolu telefondan aranabilir.

ESET Destek hattı ile ilgili hazırlanan videoya ise aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.