iPhone 6c’den ilk görüüler

mk_iphone_6c_0

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6c’ye ait olduğu iddia edilen görseller internete sızdı.

iPhone 6 ve 6 Plus modelleri ile ekran boyutunu büyüten Apple  ‘ın bezer boyutta, plastik kasaya sahip bir model üzerinde çalıştığı bir süredir sıklıkla dile getirilen iddialar arasındaydı.

Şirketin iPhone 6c adı ile piyasaya süreceği düşünülen modele ait olduğu öne sürülen kareler internette yayınlandı.

Fransa merkezli NowhereElse sitesi tarafından yayınlanan fotoğraflara göre, 4.7 inçlik ekrana sahip olan cihazın iSight kamerası bulunacak.

Söz konusu fotoğraflardan yola çıkarak iPhone 6c’nin iPhone 5c’ye oranla daha  iyi ses kalitesine ve kayıt yapma özelliğine sahip olması bekleniyor.

mk_iphone_6c_1iPhone 6c’nin (sağda) Sight kamera sahip olacağı da iddialar arasında.

İddiaya göre, bu yıl içinde tanıtılacak ve piyasaya sürülecek iPhone 6s ve 6c’nin ardından ABD merkezli teknoloji devi iPhone 4s, iPhone 5s ve iPhone 5c’yi piyasadan çekecek.

mk_iphone_6c_2iPhone 6c’nin (sağda) 5c’ye oranla (solda) daha geniş hoparlörlere sahip olduğu görülüyor.

iPHONE FİYATI DÜŞÜYOR MU?

Apple, 2013 yılında tanıttığı iPhone 5c modeli ile düşük fiyatlı iPhone devrini başlatmıştı. Yeni modelde bu politikaya devam edilip edilmeyeceği ise bilinmiyor.

YENİ iPHONE’LAR APPLE SIM İLE Mİ GELECEK?

iPhone 6s’te SIM kart zorunluluğu ortadan kalkıyor. Geçtiğimiz haftalarda Apple Insider’da yer alan habere göre, Apple SIM adı verilen bir hizmet sayesinde iPhone kullanıcıları akıllı cihazlarında SIM kart olmadan, Apple’ın anlaşmalı olduğu GSM operatörleri ile çalışacak.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.