Microsoft yeni internet tarayıcısına Cortana’yı ekleyecek

mk_microsoft-yeni-internet-tarayicisina-cortanayi-ekleyecek

Internet Explorer’ın kullanımına Windows 10’da son vermeye hazırlanan Microsoft’un yeni internet tarayıcısında dijital asistan Cortana’nın da bulunacağı iddia ediliyor.

Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Window’un kullanımına son vermeye hazırlandığı Microsoft, Spartan adını alması beklenen yeni tarayıcısına rakiplerinde bulunmayan özellikler eklemeye hazırlanıyor.

Teknoloji sitesi The Verge’de yer alan habere göre, ABD merkezli teknoloji devinin ürettiği akıllı cihazlarda çalışan dijital asistan uygulaması Cortana Spartan ile birlikte bilgisayar kullanıcılarına da hizmet vermeye başlayacak.

Internet Explorer, 2002-2003 yılları arasında kullanıcıların yüzde 95’ine hizmet sağlıyordu.

Geçtiğimiz yıl tanıttığı Windows 10‘u önümüzdeki aylarda piyasaya sürmesi beklenen Microsoft’un bu uygulamayla kullanıcılarının interneti kullanma alışkanlıklarını değiştirmeyi planladığı düşünülüyor.

Crome, Firefox ve Safari gibi tarayıcıların son yıllardaki başarılarının ardından Windows’un kullanım oranı oldukça gerilemişti.

Spartan ile kaybettiği pazar payını geri kazanmak isteyen Microsoft’un bu ürününü ne zaman duyuracağı ise şu an için bilinmiyor.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.