Outlook Sürekli Parola Soruyor Outlook Parolayı Kaydetme Ayarı Nerede

Windows Vista ve 7 için ;

Başlat > Çalıştır’a aşağıdaki satırı yazarak klasörü açın.

%userprofile%AppData      –    C:\Users\mustafakuru.OSEL\AppData\Roaming\Microsoft\Protect yada manuel bu yolu izleyiniz

RoamingMicrosoftProtect

outlook_pass

Açılan klasörde bulunan S-1 ile başlayan klasörün ismini değiştirin ben .old yaptım işlemlerde daima yedekli çalışınız. Bu isim değişikliğinden sonra Outlook u tekrar başlatın ve tekrar parolanızı girin.

Windows XP için ;

Başlat > Çalıştır > Regedit den aşağıdaki anahtarın üzerine sağ tuş VER yöntemi ile anahtarın bir yedeğini aldıktan sonra S-1 ile başlayan anahtarı silin.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftProtected Storage System Provider

Anahtarı silmenize izin verilmiyorsa , S-1 ile başlayan anahtarın üzerine sağ tuş izinler diyerek anahtara gerekli izinleri verin.

Faydalı olması dileğiyle.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Yorumu formunu geç

  • hilmi on 2 Kasım 2016 at 16:32
  • Cevapla

  hayatımızı kolaylaştıran,bilgilerini menfaat düşünmeden paylaşan,sizin gibi profeyonel yöneticilerin ülkemizde çoğalması dileğiyle teşekkürler.

  1. Merhaba Hilmi,

   Faydalı olması sevindirici

  • eren on 13 Nisan 2017 at 13:34
  • Cevapla

  merhaba,

  windows 10 işletim sistemine sahibim. Bilgisayara Outlook 2007 yükledim. Gmail hesabımı açmak için girişleri yaptım. Fakat sürekli parola soruyor ve mailleri gönder/al yapmıyor. Yardımlarınızı rica ederim.

  1. Gonder al yapmıyor ise kurulumdaki ayarlarında sorun var demektir. SSL portu, Smtp server portu gibi vs vs bircok neden olabilir.

  • Doğu on 27 Mart 2018 at 09:27
  • Cevapla

  Üstat eline koluna sağlık büyük bir dertten kurtardın beni.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.