Outlook Sürekli Parola Soruyor Outlook Parolayı Kaydetme Ayarı Nerede

Windows Vista ve 7 için ;

Başlat > Çalıştır’a aşağıdaki satırı yazarak klasörü açın.

%userprofile%AppData      –    C:\Users\mustafakuru.OSEL\AppData\Roaming\Microsoft\Protect yada manuel bu yolu izleyiniz

RoamingMicrosoftProtect

outlook_pass

Açılan klasörde bulunan S-1 ile başlayan klasörün ismini değiştirin ben .old yaptım işlemlerde daima yedekli çalışınız. Bu isim değişikliğinden sonra Outlook u tekrar başlatın ve tekrar parolanızı girin.

Windows XP için ;

Başlat > Çalıştır > Regedit den aşağıdaki anahtarın üzerine sağ tuş VER yöntemi ile anahtarın bir yedeğini aldıktan sonra S-1 ile başlayan anahtarı silin.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftProtected Storage System Provider

Anahtarı silmenize izin verilmiyorsa , S-1 ile başlayan anahtarın üzerine sağ tuş izinler diyerek anahtara gerekli izinleri verin.

Faydalı olması dileğiyle.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


5 yorum

Yorumu formunu geç

 1. hayatımızı kolaylaştıran,bilgilerini menfaat düşünmeden paylaşan,sizin gibi profeyonel yöneticilerin ülkemizde çoğalması dileğiyle teşekkürler.

  1. Merhaba Hilmi,

   Faydalı olması sevindirici

 2. merhaba,

  windows 10 işletim sistemine sahibim. Bilgisayara Outlook 2007 yükledim. Gmail hesabımı açmak için girişleri yaptım. Fakat sürekli parola soruyor ve mailleri gönder/al yapmıyor. Yardımlarınızı rica ederim.

  1. Gonder al yapmıyor ise kurulumdaki ayarlarında sorun var demektir. SSL portu, Smtp server portu gibi vs vs bircok neden olabilir.

 3. Üstat eline koluna sağlık büyük bir dertten kurtardın beni.

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.