Yandex.Disk yenilendi

Yandex’in ücretsiz veri depolama servisi Yandex.Disk ile artık ekran görüntüsü almak, üzerine yorum eklemek ve paylaşmak da çok kolay.


İnternet kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda her geçen gün yeni servisler sunan Yandex, ekran görüntüsü almak, üzerine yorum eklemek ve kaydedilen görüntüyü pratik bir şekilde paylaşabilmek amacıyla Yandex.Disk’e yeni bir özellik ekledi. Yandex.Disk sayesinde dilediğiniz ekran görüntüsünü alabilir, bulut üzerinde depolayabilir ve arkadaşlarınızla web bağlantısı veya dosya olarak anında paylaşabilirsiniz.
Yakala, düzeltme yap, paylaş!
Yandex.Disk’in desteklediği klavye kısayolları veya görev çubuğundan ulaşılabilen menü yardımıyla ekranınızdaki istediğiniz görüntüyü yakalayabilir, dilediğiniz şekilde kırparak düzenleyebilirsiniz. Manuel biçimde ekranınızın bir bölümünün veya tam ekranın görüntüsünü alabilmenin yanı sıra, yalnızca görüntüsünü almak istediğiniz bir pencereyi de seçebilirsiniz. Ayrıca metin ekleme özelliği, oklar, işaret kalemi, çeşitli geometrik şekiller ve bir takım diğer özel araçlar yardımıyla yorumunuzu da ekleyerek ekran görüntünüzü kişiselleştirebilir, yorumunuzu katabilirsiniz. Yandex.Disk’in “Ekran Görüntüleri” klasörüne otomatik olarak kaydedilen görüntülerinizi doğrudan resim olarak veya bir web bağlantısı şeklinde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı dostu özellikler
Tasarımı yenilenerek daha da kullanıcı dostu bir yüze kavuşan Yandex.Disk, artık farklı formatlardaki dosyalar için özelleştirilmiş arayüzler de sunuyor. MAC OS X platformu da dahil olmak üzere tüm platformlarda kullanıcı dostu yeni özellikler sunan Yandex.Disk’te artık, fare ile sürükleyerek dosya yükleyebilir veya dilediğiniz dosyayı Disk’in çöp kutusuna sürükleyerek silebilirsiniz ve arama çubuğuna yazacağınız bir kelimeyle, bulmak istediğiniz dosyaya ulaşabilir, kayıtlı olan dosyalarınızısosyal medya platformlarında da paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


  • Levent Erkoç on 4 Haziran 2016 at 16:54
  • Cevapla

  Merhaba
  Yandex disk alanımı artırmak için ek alan satin almak istiyorum ancak, kredi kartım üzerinde yer alan ç harfini kabul etmiyor ve hata vererek karttan çekim yapmıyor.
  Ne yapabilirim?
  İyi çalışmalar
  Levent Erkoç

  1. Merhaba Levent,

   Şuanda Türkiye ve Rusya arasında bu kadar gerginlik varken yandex ile yola devam etmek riskli olabilir 🙂

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.