Apple Watch Görücüye Çıktı

Apple’ın yeni saati 350 dolardan (900 TL) başlayan fiyatlarla satılacak

Apple’ın San Francisco’daki Yerba Buena Center’da düzenlediği Spring Forward etkinliğinde şirketin ürettiği ilk akıllı saat modeli Apple Watch hakkındaki tüm detaylar açıklandı.

Apple Watch’u başkalarıyla iletişime geçmek için devrimsel bir ürün olarak tanımlayan şirketin CEO’su Tim Cook, Apple Watch kullanıcılarının iPhone’larına gelen aramaları dahili mikrofon ve hoparlör sayesinde Apple Watch ile cevaplayabileceklerini açıkladı.

mk_iphone6s_1

Apple Watch sayesinde kalp atışlarını ölçebilecek olan kullanıcılar, akıllı saatleriyle diğer Apple Watch kullanıcıları ile iletişim kurabilecek.  Akıllı cihaz aynı zamanda kullanıcıların aktivitelerini takip ediyor ve gün içinde yaktığınız kaloriyi raporluyor.

mk_iphone6s_2

 

Apple’ın dijital asistanı Siri ile birlikte kullanılan cihaz, Apple Pay ile de uyumlu. Cihazın pil ömrü ise  18 saat olarak açıklandı. Apple Watch’ta klasik ve uzay siyahı olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Apple Watch Sport modelinde ise gümüş ve uzay grisi renklerini sunuluyor. Apple Watch Edition’da ise iki farklı 18 ayar altın kasa şeçeneği bulunuyor.

mk_iphone6s_3

 

NE ZAMAN PİYASAYA SÜRÜLÜYOR?

38 mm Apple Watch Sport, 349 dolar, 42 mm olan model ise 399 dolar fiyatla raflardaki yerini alacak.  Apple Watch 549-1099 arasında değişen fiyatlarla, 18 karat altından yapılan Apple Watch Edition‘ın fiyatı ise 10 bin dolardan başlayacak.

Apple Watch 24 Nisan’da ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Almanya ve Japonya’da piyasaya sürülecek. Ürün ilk etapta Türkiye pazarında bulunmayacak.

mk_ne-zaman-piyasaya-suruluyor

 

ALTIN RENKLİ MACBOOK

MacBook satışlarının yüzde 21’lik bir artış gösterdiğini belirten Cook, yeni MacBook’u tanıttı. Ürün, uzay girisi, altın rengi ve gümüş rengi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.
Klavyesi yenilenen yeni MacBook‘un klavyesindeki tuşlar  diğer modellere oranla yüzde 40 daha ince. 12 inç Retina ekrana sahip olan ürün  3 milyondan fazla piksel çözünürlüğü sunuyor. Yeni MacBook’un ağırlığı ise 900 gram.

mk_altin-renkli-macbook

 

MACBOOK AIR’DEN DAHA İNCE

Bir önceki modellere oranla yüzde 24 daha ince olan yeni MacBook,  MacBook Air’den bile ince bir kasaya sahip.. Fansız olan model, geliştirilen bataryası sayesinde 1 gün sürecek pil ömrü sunuyor.Tek şarjla 9 saat internet ve 10 saat multimedya deneyimi sunan cihaz üzerinde bulunan USB-C, tek bir portta 5 farklı bağlantı seçeneği sunuyor.

10 Nisan’da raflardaki yerini alacak olan yeni MacBook, 1.299 dolardan başlayana fiyatlarla satılacak.

mk_macbook-airden-daha-ince
iPhone için 900’ün üzerinde sağlık odaklı iOS uygulaması bulunduğunun altını çizen Cook, Apple’ın bugüne kadar 700 milyonun üzerinde iPhone sattığını belirtti.
Bir süredir sağlık odaklı çalışmalar yürüten şirket, iPhone kullanıcılarının yeni uygulaması ResearchKit’i duyuruldu. Söz konusu yeni uygulama kullanıcıların sağlık verilerinin araştırmacılar tarafından kullanılmasına izin verecek.

Konu hakkında bilgi veren Jeff William, paylaşılan bilgilerin Apple tarafından görülemeyeceğinin altını çizdi.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.