Mobil cihazlardaki dosyalara hızlı destek

SanDisk, hem mikro USB hem de USB 2.0 bağlayıcı özellikleri taşıyan SanDisk Ultra Dual USB Sürücü’yü duyurdu. SanDisk Ultra Dual USB Sürücü, kendi mobil cihazlarındaki fotoğraf ve video gibi içerikleri taşımaya yönelik kolay bir yol arayan, Android işlemcili akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için tasarlandı. Sürücü, kullanıcıların dosyalarını güvenli bir şekilde depolamalarına ve yedeklemelerine, boş alan oluşturmalarına ve multimedya öğelerini kendi akıllı telefon, tablet ve bilgisayarları arasında kolaylıkla aktarmalarına olanak tanıyor.


SanDisk Türkiye Satış Müdürü Yosi Rafael, “Kullanıcı deneyimini geliştiren bu yeni sürücü aynı zamanda, mobil cihazlarda şimdiye kadar olduğundan çok daha basit bir şekilde boş alan oluşturulmasını sağlayan SanDisk’in Memory Zone uygulaması ile birleşiyor” bilgisini verdi.

Pratik aktarım ve yedekleme imkanı

SanDisk Ultra Dual USB Sürücü, Android destekli bir akıllı telefon veya tabletin mikro USB bağlantı noktası ve bir bilgisayarın USB bağlantısı aracılığıyla içerik aktarmanın çok kullanışlı bir yolunu sunuyor. Mobil cihazlardan bilgisayarlara dosya aktarmak için kullanılan diğer yöntemler kablolara, uygulamalara ya da kablosuz kurulumlara ihtiyaç duyarken SanDisk Ultra Dual USB Sürücü, sadece USB on-the-go (OTG) desteği olan mobil cihazlara bağlanarak ‘tak çalıştır’ depolama kapasitesiyle 64 GB’ye kadar erişim sağlayabiliyor. Buna ek olarak sürücünün ikili USB bağlantı noktaları, bağlantıların kesilmesine ve veri kaybına yol açmayan geri çekilebilir kapak özelliği taşımakta.

SanDisk, Google Play™ üzerinden indirilebilen SanDisk Memory Zone uygulaması ile içerik yönetimini kolaylaştırıyor. Uygulama ile kullanıcılar, dahili ve harici telefon hafızalarında sakladıkları dosyalarını; yönetme, görüntüleme, kopyalama, yedekleme ve hatta mobil cihaz belleklerindeki boş yer sorununu hafifletme açısından da; çok daha iyi bir şekilde düzenleyebilecekler.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.