Turkcell Sahte Mail -mail phishing-

Merhaba arkadaşlar son zamanlarda karşıma çıkan ve anti-spam filter’ıma takılan bir mail phishing’i sizlerle paylaşmak istiyorum.

Turkcell fatura şeklinde şirket veya kişisel mail adreslerinize gelen maillere itibar etmeyiniz ve kesinlikle açmayınız bu bir güncel mail phishingdir ve şifreleme virüs atağı olup sistemlere çok ciddi zarar verebilen bir virüs türüdür aşşağıdaki örnekte görüldüğü üzere Turkcell müşterisi olmadığımız halde bizlere gelmiş ve bloklanmış bir spam maildir olası sızıntılarda sizlerede gelebilme ihtimalini olasılıklar içindedir. Karşılaştığınız şüpheli mailleri açmayınız ve şirketlerinizdeki Bilgi Teknolojileri bölümü ile irtibata geçiniz.

Gönderici adına DİKKAT : Turkcell Fatura <[email protected]> gerçek gibi ama hiçbir şirket fatura bilgilerinizi admin kullanıcı adı şeklinde göndermez bu sistem içerisinde gerekli müdahaleler ve testler için kullanılan bir mail hesabıdır.

mk_spam_mail_uyari1

Yazar Hakkında Mustafa KURU


  • Hanife on 17 Şubat 2016 at 09:21
  • Cevapla

  Merhaba aynı mail benim iki hesabıma da gelmiş. Maili açıp faturayı görüntüle dedim ve inen zip şeklindeki dosyayı da açmaya çalıştım. İnen dosyaya açmak için tıkladığımda hiçbirşey açılmadı sonra indirdiklerimi ve maili sildim. Sizce bir sıkıntı olur mu bilgisayarda. Çünkü şirket bilgisayarı ve internet bankacılığı dahi yapılıyor bu bilgisayarda. Ne gibi önem alabiliriz yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  1. Merhaba Hanife,

   Lisanslı anti virüs yazılımı kullanınız ve daima günel veri tabanına sahip olduğundan emin oılunuz ayrıca combofix ile bilgisayarınızda tarama yapınız virüs sisteminize girmemişde olabilir girmişde olabilir ama size şimdilik zarar vermemiş bile olsa yarın sabah neyle karşılaşacağınızdan emin olamazsınız.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.