Ünlülerin iCloud hesapları çalındı

Birçok Hollywood ünlüsünün çıplak fotoğrafları iCloud hesaplarından çalındı ve internet forumu 4chan’da yayınlandı. Ünlülerin arasında Açlık Oyunları’ndan tanınan Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, ve pop yıldızı Ariana Grande de bulunuyor.

'Jimmy P. (Psychotherapy Of A Plains Indian)' Premiere - The 66th Annual Cannes Film Festival

Bu görüntülerin nasıl elde edildiği belirsizliğini koruyor ancak kimliği belli olmayan 4chan kullanıcıları fotoğrafların iCloud hesaplarından ele geçirildiğini söylüyor. iCloud, Phone, iPad ve Mac kullanıcılarının cihazlar arasında görüntü, ayarları, takvim bilgileri ve diğer verileri senkronize etmesi için tasarlanan bir uygulama ancak güvenilir olmaması nedeniyle çoğu kez eleştirilmişti.

Görüntülerin çoğunun uydurma olduğu da söyleniyor. Ariana Grande’in sözcüsü fotoğrafların tamamen sahte olduğunu belirtirken, Victoria Justice kendi görüntülerinin gerçek olmadığını belirten bir twit attı.

Fotoğrafları internete sızdıran kişinin yüksek bir ceza alması bekleniyor. 2012 yılında bir adamın Mila Kunis ve Scarlett Johansson gibi ünlülerin e-posta adreslerini ele geçirmekten 10 yıl hapis cezası almıştı.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.