Windows 7 Desteği Bitiyor

mk_windows7_destegi

Güncelleme desteği biten Windows 7 artık 2020’ye kadar sürecek olan ‘Uzatılmış Destek’ kapsamına girdi. Microsoft Windows 7 için temel desteği kesecek ama bazı güncellemeleri 2020 yılına kadar yayınlamaya devam edecek.

13 Ocak 2015 tarihinden itibaren Microsoft artık Windows 7 için yoğun güncelleme desteği vermeyecek. Microsoft’un açıklamasına göre artık Windows 7 için özel bir güncelleme yayınlanmayacak. Böylece Windows 7 yeni özellik kazanamayacak. Microsoft, geçmişte 12 yıl boyunca destek verdiği Windows XP içinde aynı sistemi uygulamıştı.

Peki, bu haber tam olarak ne manaya geliyor? Uzatılmış destek sürecinde neler olacak? İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki, Windows 7 artık yeni özellikler kazanmayacak. Şu anda sisteminiz ne ise, artık daha ileri bir işletim sistemi edinmeniz mümkün olmayacak. Bunun yanı sıra Microsoft’un ücretsiz müşteri destek hizmeti de hiçbir şekilde sorunlarınıza cevap vermeyecek.

Bunlar kötü haberler, iyi haber ise Windows 7 kullanıcıları her türlü güvenlik güncellemesinden faydalanmaya 2020 yılına kadar devam edebilecekler. Bu süre kesin olarak 14 Ocak 2020′de sona erecek. Bundan dolayı paniğe kapılıp hemen sisteminizi değiştirip zahmete girmenize gerek yok.

Bugün Windows 7 ile yapabildiğiniz her şeyi önümüzdeki 5 yıl için de yapmaya rahatça devam edebilirsiniz.

Microsoft, geçmişte 12 yıl boyunca destek verdiği Windows XP içinde aynı sistemi uygulamıştı.

Ne mi olacak :

Artık Microsoft Windows 7 olan makina alamayacaksınız.

Yazar Hakkında Mustafa KURU


Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.